KINEZYTERAPIA

Kinezyterapia
Fizjomedika posiada również salę do ćwiczeń indywidualnych , gdzie pod czujnym okiem trenerów – fizjoterapeutów pacjenci wzmacniają siłę mięśniowa . Mamy do zaproponowania trening funkcjonalny , który ma poprawić i wzmocnić siłę mięśni , koordynacje , gibkość a przede wszystkim stabilizację . Dla pacjentów po zabiegach operacyjnych pochodzenia ortopedycznego i neurologicznego mamy przygotowane specjalne rodzaje zabiegów i ćwiczeń np. ćwiczenia w otwartych łańcuchach kinetycznych ( REDCORD)

REDCORD to podwieszane urządzenie z linkami zakończonymi miękkimi uchwytami. Terapeuta mocuje do linek różnego rodzaju podwieszki, zależnie od rodzaju przeprowadzanej za pomocą Redcord terapii. Ćwiczenia z użyciem systemu Redcord odciążają układ kostno-mięśniowy pacjenta umożliwiając wykonywanie ćwiczeń w odciążeniu, zalecanych do poprawy stanu zdrowia. Aparat składa się z różnych, konfigurowalnych elementów, które można łączyć w zestawy.

Pilates to metoda ćwiczeń fizycznych stworzona na początku XX wieku. Metoda Pilates została stworzona przez Josefa Hubertusa Pilatesa. Ćwiczenia pilates to trening całego ciała. Koncentracja, technika. oddech i kolejność ćwiczeń są podstawą Pilates. Wiele ćwiczeń pilates jest wykonywanych bez obciążenia lub z częściowym obciążeniem ciała. Ćwiczenia Pilates są skuteczną forma treningu, która nie obciąża struktur kostno-stawowych. Odpowiednio zmodyfikowane ćwiczenia z powodzeniem sprawdzają się w rehabilitacji. Odłamem Metody Pilates jest obecnie Pilates Core, który cieszy się obecnie bardzo dużą popularnością w śród celebrytów i gwiazd w USA. Ćwiczenia zastosowane w Pilates Core pozwalają na przywrócenie prawidłowych wzorców pracy mięśni oraz zwiększenie koordynacji ruchowo-mięśniowej całego ciała.

Nordic Walking jest jednym z najszybciej rozwijających się sportów rekreacyjnych na świecie i ma swoje korzenie już we wczesnych latach 1930r. jako metoda szkolenia dla narciarzy biegowych. Fantastyczna działalność uzupełniająca program ćwiczeń. Nordic Walking działa na cały organizm i dlatego spala więcej kalorii niż podczas normalnego chodzenia. Bez względu na poziom sprawności Nordic Walking wspomaga ruch.

Brak możliwości komentowania.